Wyprawki szkolne ze Stokrotką

W najbliższy weekend (16 – 18 września br.) wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża będą zbierać artykuły szkolne w sieci sklepów STOKROTKA. Zbiórka organizowana jest w ramach akcji „Wyprawka dla Żaka”, której celem jest przygotowanie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci. Każdy, odwiedzający w tych dniach Stokrotkę może dorzucić coś od siebie.

Co zbieramy? Przybory szkolne: długopisy, kredki świecowe, pastele, kredki ołówkowe, farby plakatowe, akwarele, ołówki, piórniki, gumki do ścierania, bloki techniczne, rysunkowe, bloki kolorowe, zeszyty, flamastry, kleje, pędzelki, plastelinę, linijki, ekierki, cyrkle, kątomierze, nożyczki, plecaki, worki na obuwie, kubki, książki etc.

Dla kogo? Dla podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża, dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym. Takich, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od PCK jest jedyną, którą uzyskują.

„Wyprawka dla żaka” jest autorską kampanią Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizowaną po raz pierwszy w Łodzi w 2000 roku. Celem kampanii jest wyposażenie potrzebujących dzieci w wyprawki szkolne.

Stokrotka już od 2014 roku wspiera PCK w akcji i pomaga w organizacji zbiórki w swoich sklepach. Dzięki udostępnieniu miejsca, logistyki i nośników reklamowych, zbiórka cieszy się bardzo dużym powodzeniem i co roku odnosi ogromny sukces.

Zapraszamy do udziału w akcji!