pierwsza_pomoc_utw

Warsztaty z pierwszej pomocy

Każdy człowiek, któremu powierza się bezpieczeństwo, zdrowie i życie drugiego człowieka, powinien nieustannie zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności jaka spoczywa na nim.
W ostatnim tygodniu nauki pierwszego semestru wolontariuszki Szkolnego Koła PCK Maja, Marta i Weronika prowadzą warsztaty dla uczniów klas pierwszych z zasad udzielania pierwszej pomocy.
Projekt szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy opracowany został z myślą o grupie uczniów gimnazjum. Ta grupa wiekowa napotkać może na sytuacje, w których potrzebna będzie znajomość podstaw w udzielaniu pomocy drugiemu. Niezmiernie ważne znaczenie w ratowaniu poszkodowanych mają właśnie osoby przygodne. Często o dalszych losach decydują pierwsze minuty pomocy. Warto więc znać podstawowe zasady działania podczas wypadków, na które napotykamy w życiu codziennym – tak, aby pomagać a nie szkodzić.