pck

Piknik „Bezpieczeństwo od małego”

9 maja 2015 roku w Parku Skaryszewskim w Warszawie odbył się piknik o haśle przewodnim „Bezpieczeństwo od małego”. Był on zorganizowany z inicjatywy Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z okazji obchodów III Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ 2015. W program całego wydarzenia wchodziły takie atrakcje jak: testy na kartę rowerową, Szpital dla Pluszaków, prezentacja pojazdów ratowniczych i szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, ratownictwa i służby socjalnej prowadzone przez Polski Czerwony Krzyż. Na pikniku nie mogło zabraknąć wolontariuszy z naszego Szkolnego Koła PCK. Zaangażowaliśmy się w umilanie czasu przybyłych maluchów, organizując im najróżniejsze zabawy, konkursy i gry zespołowe. Atmosfera była cudowna, a uśmiechy na twarzach dzieciaków niezwykle satysfakcjonujące.