NA RATUNEK PO BURZY

Na skutek nawałnic i burz, które przeszły przez Polskę, uszkodzone zostało tysiące gospodarstw domowych. Wiele osób straciło dorobek całego życia. Zerwanych zostało setki dachów, zniszczone są też liczne drogi i co najmniej 30 tysięcy hektarów lasów.

Skala strat jest ogromna, są ofiary śmiertelne, kilkadziesiąt rannych, zniszczone domy i gospodarstwa, pozrywane dachy. Na terenie Polski, jak wynika z naszych informacji od Oddziałów Okręgowych i Rejonowych, zostało zniszczonych tysiące gospodarstw. Wolontariusze PCK od samego początku włączyli się w pomoc poszkodowanym.

W związku z ogromną liczbą osób zwracających się o pomoc do naszych Oddziałów Okręgowych i Rejonowych, podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wsparciu rzeczowym i organizacyjnym.

Uruchomiliśmy specjalne konto NA RATUNEK PO BURZY, na które wpływają środki od osób indywidualnych i firm. Wysłaliśmy już pierwszy transport z darami do województwa pomorskiego, obecnie szykujemy kolejne dla poszkodowanych z województwa wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego.

Nieustanie kontynuujemy zbiórkę środków aby móc reagować nie tylko na bieżące potrzeby, ale również wspierać poszkodowanych w odbudowie zniszczonych domów i gospodarstw.